BiP
HOME > Imprezy i Zawody > Relacje z imprez sportowych oraz pozostałych wydarzeń w KCRiS > IX Mistrzostwa Kozienic w Badmintonie o Puchar Dyrektora KCRiS - 24 listopada 2018 r.

Relacje z imprez sportowych oraz pozostałych wydarzeń w KCRiS

IX Mistrzostwa Kozienic w Badmintonie o Puchar Dyrektora KCRiS

24 listopada 2018 r po raz dziewiąty w hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Kozienic w Badmintonie o Puchar Dyrektora KCRiS. Na starcie zawodów stanęło 11 zawodników i 4 zawodniczki głównie z Radomia i Puław, Dęblina czy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Wśród zawodników z Opactwa znalazł się Damian Cieśla, który będzie reprezentantem Polski podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju. Przedstawicielami Kozienic byli Milena Połosa oraz Arkadiusz Zalewski który dotarł do 1/8 i Krzysztof Skierniewski do 1/16.

Spotkania rozgrywane były równocześnie na trzech boiskach. Panie zagrały w swojej grupie w której najlepsza okazała się Ewa Skrzypiec (Dęblin) wygrywając wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Słomiana(Dęblin) a na najniższym podium stanęła Klaudia Starzyk reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Czwarte miejsce przypadło wspomnianej wcześniej kozieniczance.

Panowie natomiast grali systemem brazylijskim w którym to dopiero druga porażka eliminuje z turnieju. Bardzo szybko z zawodów odpadli Kozieniczanie a w najlepszej czwórce zameldowali się faworyci wśród nich obrońca tytułu Łukasz Bartosiewicz (Dąbrowa Kozłowska) oraz trzecia rakieta zeszłorocznego turnieju Szymon Wojtczak (Radom). Ich rywalami w półfinałach byli bracia Zbigniew i Tomasz Suwała (Radom). Pierwszy półfinał to bardzo zacięty trzy setowy pojedynek w którym mistrz musiał uznać wyższość pretendenta Zbigniewa Suwały przegrywając 1 : 2. W drugim półfinale Szymon Wojtczak pewnie pokonał 2 : 0 drugiego z braci Tomasza. W meczu o trzecie miejsce spotkali się Łukasz Bartosiewicz  z Tomaszem Suwałą w tym spotkaniu więcej sił zachował Łukasz i to on wygrał 2 : 0 zajmując tym samym III miejsce. W finale pogromca mistrza Zbigniew Suwała dość gładko uporał się z Szymonem Wojtczakiem pokonując go w dwóch setach 21:10,21:12 i po raz pierwszy triumfował w Kozienicach. Na zakończenie IX Mistrzostw Kozienic najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu.